VII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0Wielki sukces SP 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Nasza szkoła znalazła się wśród 18 zaproszonych szkół na VII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0
 
3 czerwca 2017 r. w Warszawie odbył się VII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Dziwulska, Aleksandra Kujan, Wiktoria Konarska, p. Renata Grulich i p. Joanna Poniatowska – szkolny koordynator programu.  Uczennice zaprezentowały zdjęcia i inne materiały dokumentujące rok pracy w Szkole z Klasą 2.0 na przygotowanym plakacie.  Następnie uczniowie i nauczyciele, opowiadali,  w jaki sposób w naszej szkole zbieraliśmy informacje o tym, czy uczniowie  mają zainteresowania, pasje, kto lub co, pomaga im je rozwijać, jaka forma aktywności najlepiej wpłynęłaby na rozwijanie pasji uczniów oraz co udało się zrealizować w ramach zaplanowanych w tym roku szkolnym pięciu rozwiązań:
Zajęcia ze specjalistami w szkole w ramach kół i lekcji.
Zajęcia w ramach współpracy z instytucjami.
Lekcje w terenie.
TIK na zajęciach koła i lekcjach.
Kodowanie i podstawy robotyki.
W rozmowach uczestniczyli eksperci, którzy dopytywali uczniów i nauczycieli o szczegóły pracy, radzili i pomagali zaplanować kolejne zmiany i przedsięwzięcia.
Po wszystkich prezentacjach nauczyciele uczestniczyli w warsztatach dotyczących edukacyjnego wykorzystania aplikacji Snapchat, które prowadziła dziennikarka Gazety Wyborczej Justyna Suchecka. W tym czasie wszyscy uczniowie wzięli udział w grze edukacyjnej „Szkoła na czasie” przygotowanej przez zespół Fundacji Szkoła z Klasą.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz