II rozwiązanie: Zajęcia w ramach współpracy z instytucjami



Zaproszenie do współpracy rodziców i innych członków rodzin  uczniów. Cykl zajęć : „Wykonuję ciekawy zawód”
Organizator p. Klaudia Gołoś-Robak

We wtorek 11.04.2017 r. w ramach realizacji Programu Szkoła z klasą 2.0 odbyły się zajęcia warsztatowe z udziałem rodziców uczniów klasy III a.Celem spotkania było przybliżenie tradycji i zwyczajów świątecznych , wspólne wykonanie pisanek do wielkanocnych stroików oraz integracja zespołu klasowego i spędzenie przedświątecznych chwil w miłej, radosnej atmosferze.
Uczestnicy warsztatów  mogli wykonać swoje pisanki różnymi technikami. Największą popularnością cieszyły się technika wydrapywania jaj oraz technika pisania woskiem. Dzieci oraz przybyli goście z dużym zaangażowaniem podeszli do swojej pracy  i pod koniec zajęć  widać już było wspaniałe efekty. Powstały ciekawe, kolorowe i niezwykle różnorodne pisanki, które będą piękną ozdobą wielkanocnych koszyczków i stroików. Spotkanie uprzyjemnił słodki poczęstunek.


4.05.2017 r. Wizyta pani Marzeny Rycerz, mamy uczennicy wykonującej zawód pielęgniarki operacyjnej.Zrealizowane cele to m.in.:
Zapoznanie z pracą pielęgniarki operacyjnej. Docenianie ról pełnionych przez rodziców i innych ludzi. Wzrastanie autorytetu rodziców i innych dorosłych. Kształtowanie postaw prorodzinnych. Przygotowanie do pełnienia ról społecznych i zawodowych .
Zajęcia były niezwykle ciekawe. Dzieci mogły zdobyć wiele  nowych informacji na temat pracy na bloku operacyjnym. Pani Rycerz ubrała się w fartuch, założyła maskę i przyniosła wybrane narzędzia niezbędne w swojej pracy. Opowiedziała szczegółowo o odpowiedzialnej, wielogodzinnej pracy- asystowaniu przy operacjach. Następnie dzieci mogły ubrać się w ubranie pielęgniarki ,dokładnie obejrzeć wybrane narzędzia i materiały używane na sali operacyjnej,  a w prezencie dostały maseczki.





5.05.2017 r. Wizyta pani Strzałkowskiej, mamy ucznia Jana Strzałkowskiego. Zapoznanie z pracą farmaceuty. Warsztaty wykonania przez dzieci maści i kremów.

 

5.05.2017 r. –Wyjazd do Ośrodka Szkolenia KW Państwowej Straży Pożarnej.
Cele wyjazdu :
Szczegółowe poznanie pracy strażaków oraz znaczenia tej pracy dla społeczeństwa.
Poznanie wyposażenia wozów strażackich.
Opanowanie przez dzieci niezbędnych  umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.
Dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych.
Na zaproszenie wujka ucznia naszej klasy- Jana Strzałkowskiego pojechaliśmy na spotkanie ze Strażakami.
Strażacy okazali się przemili i bardzo szczegółowo opowiedzieli nam o swojej  pracy, która jest niezwykle ciekawa, ale też bardzo trudna i odpowiedzialna . Panowie strażacy pokazali  swoje mundury , sprzęt strażacki, oraz wyposażenie wozów strażackich. Przeszliśmy krótkie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Najwięcej radości sprawiło lanie wodą z węża strażackiego. Na koniec naszej wizyty zaśpiewaliśmy Strażakom gromkie „100 lat”, oni zaś ofiarowali nam breloczki.


  






10.05.2017 r. Wizyta pani Makowskiej-mamy Igora. Nauka strzelania z łuku.
Uczeń Igor Makowski podzielił się swoją pasją i hobby- strzelaniem do tarczy z łuku. Każdy z uczestników zajęć miał możliwość praktycznej nauki strzelania. Zajęcia były wspaniałe. Niektórym udało się nawet strzelić w sam środek tarczy. Uczniowie mieli okazję poznać tę niełatwą dyscyplinę i dowiedzieć się, że na pewno wymaga ona opanowania techniki, skoordynowania ciała i umysłu oraz odpowiedniej siły.





 
 02.06.2017 r.-Wizyta pana Makowskiego, taty Igora-zapoznanie z pracą kierownika budowy. Pan Makowski z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiedział dzieciom o tym, czym zajmuje się na co dzień , czyli o relokacji obiektów przemysłowych. Zapoznał uczniów z przepisami BHP, pokazał sprzęt i ubranie niezbędne do pracy . Zaprezentował również swoje zdjęcia. Najwięcej  radości sprawiło dzieciom  mierzenie kasków, masek , rękawic i zakładanie całego, jak się okazało  dosyć ciężkiego ekwipunku.



Po przeprowadzonych zajęciach przyszedł czas na podsumowanie działań.

Żołnierz świętujący Dzień 3 Maja


Dnia 27.04.17r., gościliśmy w naszej świetlicy szkolnej Żołnierzy z jednostki Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część Polska) w Lublinie. Pani Marlena Sobieszczańska we współpracy z panią Justyną Michalską i panią Małgorzatą Strzelec - Matuszkiewicz zorganizowały spotkanie tak, by celem wizyty było szerzenie wartości patriotycznych oraz przybliżenie dzieciom zawodu wojskowego. Z okazji Dnia 3 Maja żołnierze przybyli w mundurach galowych i przygotowali prezentację na temat obchodów uroczystości związanych ze Świętem Uchwalenia Konstytucji.

Z tej okazji zorganizowany został również szkolny konkurs plastyczny pt." Żołnierz świętujący Dzień 3 Maja". Podczas wizyty nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu a w jury zasiedli żołnierze zaproszeni do szkoły.

Goście wyłonili trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia:

1 miejsce Nikola Mic - 2g

2 miejsce Milena Czuba - Kosior 3h

3 miejsce Lena Wierzchowska - 2d

wyróżnienia:
Daniel Majewski - 3h,
Aleksandra Ołówka - 2d,
Nikola Dobrowolska - 3e,
Julia Romanek - 3h,
Luiza Hordejuk - 3g



Lekcja folkloru na żywo: Spotkanie z Zespołem Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej.
Organizator: Aleksandra Kliszcz, w zajęciach uczestniczyli uczniowie klas II wraz z wychowawcami.
Kontynuacją realizacji programu Szkoła 2.0 był występu Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej., w którym uczestniczyły klasy drugie. Zespół gościliśmy w SP nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie 12 kwietnia 2017 r..
Historia Zespołu sięga roku 1948, kiedy to w Lublinie powstał Teatr Młodego Widza, założony przez Wandę Kaniorową, znakomitego pedagoga i choreografa, twórczynię wielu inscenizacji bajek oraz widowisk, zarówno scenicznych, jak i plenerowych.
Zespół przez te lata stał się fenomenem na skalę krajową i międzynarodową, prawdziwym uniwersytetem ludowych tańców i pieśni. A przy tym – zważywszy na to, że przewinęło się przezeń blisko 30 tys. członków, na trwałe zarażonych folklorem – niezwykłym zjawiskiem socjologicznym.
Nasi uczniowie poznali dzięki członkom zespołu dawne zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi, poznali stroje i tańce ludowe. Występ Zespołu bardzo podobał się uczniom naszej szkoły. Mali artyści dostali owacje na stojąco.
Pozdrawiamy wszystkich uczniów naszej szkoły, należących do zespołu i doceniamy pasję do tańca, którą nie zawsze łatwo pogodzić z obowiązkami szkolnymi.
Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania i krótkich filmów.





Uczniowie II c napisali sprawozdanie ze spotkania oraz wykonali prace plastyczne, przedstawiające strój ludowy.

Zajęcia z twórcą ludowym w dniu 10 kwietnia 2017: Technika pisania jajek.
„Akademia Sztuki Ludowej” to całoroczny cykl warsztatów połączony z prelekcjami, spotkaniami i wystawami. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji Ogólnopolskiego  Programu Szkoła 2.0. Uczestnicy mieli okazję poznać regionalne wzory i różne formy tradycyjnych wyrobów z różnych dziedzin sztuki ludowej, a następnie umiejętnie wykorzystywać je we współczesnych przejawach życia codziennego. 
Nasza szkoła miała przyjemność uczestniczyć w kwietniowych warsztatach z Panem Tomaszem Krajewskim. W ramach Akademii dzieci wykonały pisanki tradycyjną techniką ludową. W warsztatach wzięły udział klasy drugie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.  Organizator: Renata Grulich.









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz